top of page
ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה

תעבורה

ראש מחלקת תעבורה: ד"ר(עו"ד) נואף עזאם.

 

התמחויות:
• תאונות דרכים
• נהיגה בשכרות
• נהיגה תחת השפעת סמים
• מהירות מופרזת
• עורך דין דוחות תנועה
• נהיגה בפסילה
• השבתת רכב
• שיטת הניקוד
• תמרורים ורמזורים
• המכון הרפואי

 

משרד עורכי דין ג.בנא ושות’ הינו משרד ותיק המתמחה בייצוג וניהול תיקי תעבורה על כל סוגיהם.
צוות המשרד מורכב מהון אנושי מוביל ומנוסה בתחומו אשר נותן מענה ללקוחות רבים הנדרשים לענייני תעבורה ברמות השונות.

צוות המשרד כולו מקפיד לנהוג בשקיפות מלאה, ביסודיות ומתן שירות אמין ומסור לכל לקוח.
עו”ד לתעבורה הוא איש המקצוע שיוכל לתת לכם סיוע מתאים. עו”ד תעבורה מתמחה במתן סיוע וייעוץ משפטי בכל הנוגע לעברות תעבורה למיניהן. כל אותן עבירות שעומדות בימים אלו בראש מהדורות החדשות בישראל, כחלק מהלוחמה בנגע תאונות הדרכים.

עו”ד תעבורה שיצליח לסייע לכם באמת למזער נזקים הוא עורך דין תעבורה שיש לו את הניסיון ואת הידע הנדרשים כדי להתנהל מול בתי הדין לתעבורה בישראל ששונים במהותם מבתי דין רגילים.

למרביתן המכריע של עבירות התנועה יש ניקוד הקבוע בצידן.
הניקוד יכול לנוע בין 2 נקודות לעבירה קלה כמו הסעת נוסע ללא חגור, עד לניקוד של 10 נקודות לעבירות חמורות כמו נהיגה במהירות מאד גבוהה או נהיגה באור אדום.

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות תעבורה מתחילה מ-12 נקודות ומעלה, דהיינו דו"ח בודד, גם אם קבוע בצידו את הניקוד המקסימלי בחוק, לא יגרור אף פעם הטלת סנקציה כזו או אחרת.

 

הסנקציה הקבועה בחוק בגין צבירת נקודות הינה כדלקמן:
12 נקודות – קורס בסיסי בנהיגה נכונה.
24 נקודות – קורס מתקדם בנהיגה נכונה.
36 נקודות – 3 חודשי פסילת רישיון נהיגה.
72 נקודות – 9 חודשי פסילת רישיון נהיגה, טסט ותיאוריה מחדש , ובדיקת כשרות נהיגה במכון הרפואי לבטיחות בדרכים.


 

ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה - שלילת רישיון נהיגה

שלילת רישיון נהיגה

נהיגה בפסילה או נהיגה בשלילה היא אחת עבירות התעבורה החמורות בדיני התעבורה, הגם שלא אחת היא אינה נלווית לעבירה אחרת.

בעבירה של נהיגה בזמן פסילה, חומרת העבירה נובעת מחומרת ההפרה עצמה, אי ציות לגורם הפוסל. הגורם הפוסל הינו בדרך כלל משרד הרישוי ו/או משטרה ו/או בית המשפט. נהג המפר איסור זה ונוהג למרות האיסור ונוהג בזמן פסילה או בזמן שלילה  מהווה בעיני בית המשפט גורם שיש בו על מנת להפר את הסדר השלטוני והסדר הציבורי.

על מנת להוכיח עבירה של נהיגה בזמן פסילה יש להוכיח שלושה רכיבים עיקריים:
- דבר הפסילה מלקבל ומלהחזיק רישיון נהיגה
- הודעה לנהג בדבר הפסילה
- נהיגה ברכב בזמן הפסילה

יחד עם זאת קיימים מקרים בהם קיימת בעיה של הוכחת אחד מהרכיבים (כגון אי ידיעה) ולכן תמיד רצוי להתייעץ ולהתלוות על ידי עורך דין מיומן בתחום.

עורך דין תעבורה מנוסה, יוכל לבדוק את הרכיבים הקיימים ויתר הראיות על מנת לתקוף את האישום בצורה הטובה ביותר ובכך יוכל להגיע לתוצאה המשפטית הטוב ביותר עבור הלקוח.

נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות הינה נהיגה המתבצעת תחת השפעת משקאות אלכוהוליים. נהיגה תחת השפעת אלכוהול מאטה את תגובת הנהג והופכת אותו לאיטי – כאשר שיקול דעתו נפגע. כך, עלול הנהג לסכן את הנוסעים איתו ברכב כמו גם נהגים אחרים על הכביש.

 

כאשר נהגים מואשמים בנהיגה בשכרות, הם עלולים לקבל שלילת רישיון לפרק זמן של עד שנתיים. במקרים אלו, מומלץ להסתייע בשירותיו של עו"ד תעבורה – ולקבל את המענה הדרוש.


ייצוג משפטי מקצועי, ילווה אתכם בתהליך החוקתי הנגזר מנהיגה בשכרות ויסייע לכם להשיג את מלוא זכויותיכם ולהפחית משמעותית בתוצאות ההשלכתיות ובענישה, מתוך חשיבה לטווח הרחוק והשגת מקסימום התנאים המיטביים.

ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה - נהיגה בשכרות
ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה - מהירות מופרזת

מהירות מופרזת

לפי תקנות התעבורה, ישנם עונשים שונים בהתאם לחומרת העבירה.

עם זאת חשוב לזכור שנסיבות שונות – מקלות או מחמירות – יכולות לשנות את העונש – במקרה שהנהג מערער על הדו"ח ומבקש להישפט. בנוסף, כאשר המקרה מגיע לבית המשפט הרי שיכולים להתווסף עונשים נוספים: שלילת רישיון לזמן מוגבל או לתמיד, קנס נוסף ואפילו עונשי מאסר במקרים קיצוניים, לכן כדאי להתייעץ עם עו"ד תעבורה.


אם גם אתם עומדים בפני אישום על נהיגה במהירות מופרזת, אנחנו יכולים לעזור! פנו אלינו ותקבלו מענה מהיר ויעוץ ראשוני ללא תשלום וללא התחייבות.

תאונת דרכים

תאונה עם נפגעים היא תאונה חמורה, והיא כוללת כמעט תמיד זימון לבית דין לתעבורה.


תאונה שכזו מוגדרת כתאונה בה נפגע אדם כלשהו, ללא תלות בהיקף הפגיעה ובהשלכות שלה (משמע, האם הנפגע פונה לבית חולים, מה היקף הטיפול שהיה צריך לקבל וכדומה).


באופן הזה, נושא התאונות עם נפגעים מתפרס על טווח רחב של תרחישים, כאשר סוג התאונה היחיד הנחשב לחמור ממנו הוא התאונה הקטלנית בה ישנם הרוגים.
 

כדי לעשות סדר בכל הבלגן שיכול להיווצר מן הפרטים המרובים הללו, יש צורך בעורך דין בעל ניסיון וידע רחב בדיני התעבורה תוך התמחות נקודתית בתאונות דרכים עם נפגעים.

ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה - תאונות דרכים
ג'ואן בנא משרד עורכי דין - תעבורה - נהג חדש

נהג חדש

נהג חדש הוא מי שנמצא בתקופת השנתיים הראשונות של נהיגתו, ועל פי החוק המכונן, לעבירות התעבורה שלו יש השלכות המסכנות לא רק את שלילת רישיונו, אלא את כל לימודי הרישיון והטסט שלו.


בין התעבורה הנפוצות של נהג חדש, ניתן למצוא: נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה מתאים, מתן נהיגה לנהג ללא רישיון, עקיפות לא חוקיות, אי מתן זכויות קדימה, אי ציות לחוקי התנועה, נהיגה בשכרות או תחת סמים, מעורבות בתאונת דרכים, נהיגה במהירות מופרזת ואי עמידה בתנאי הנהיגה של נהג חדש.


על מנת להימנע מסנקציות מחמירות, עורך הדין יסייע לכם בעזרת המיומנות החוקתית והמשפטית שלו, ובצורה מקצועית יוביל אתכם לתוצאות אופטימליות שכוללות עימן מינימום נזקים השלכתיים לטווח הרחוק, תוך מימוש מלא של זכויותיכם. 

bottom of page